Przedszkole Publiczne Malowane Żyrafy  ( poprzednia nazwa Bajkowy Las ) w Lesznie  rozpoczęło działalność w 2015 roku.

Przedszkole mieści się w nowoczesnym budynku, posiada 8 słonecznych , przestronnych  sal dydaktycznych wyposażonych zgodnie z ergonomią w nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne służące do zabaw twórczych i dowolnej aktywności dzieci.

Wyróżniają nas:

• sala rytmiczno-sportowa,
  • sala do zajęć terapeutycznych i pracy indywidualnej,
  • zajęcia z języka angielskiego,
  • rytmika z elementami tańca,
  • zumba.
  • obecność psychologa, logopedy i nauczyciela wspomagającego w przedszkolu,
  • bezpieczny plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia,
  • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (winda, toaleta).

Przedszkole zaprasza dzieci
przez cały rok od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6:30 do 17:00

Zapraszamy dzieci od 2,5 do 6 roku życia!

W naszym przedszkolu funkcjonuje kuchnia prowadzona przez firmę zewnętrzną cateringową. Jest to zespół wykwalifikowanych kucharzy, którzy we współpracy z dietetykiem tworzy dla naszych przedszkolaków zdrowe i smaczne posiłki.

Dbając o zdrowie naszych Przedszkolaków stosujemy diety eliminacyjne dla alergików: bezglutenową, wegetariańskią, bezcukrową, bezmleczną.

Malowane Żyrafy  to miejsce przyjazne Dzieciom. Przedszkolaki przebywają wśród wykwalifikowanych nauczycieli oraz pań pomocy. Realizujemy cele i zadania określone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO
MALOWANE ŻYRAFY  W LESZNIE NA POSZCZEGÓLNE LATA
2022-2026

2022/2023 „ Jestem Ekologiem „

Zadanie: Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska .

2023/2024 „ Jestem Badaczem – poznawanie, badanie, doświadczanie  „

Zadanie: Tworzenie warunków sprzyjających odkrywaniu świata i żywiołów nim rządzących – woda, ziemia, powietrze , ogień  przez doświadczanie i eksperymentowanie.

2024/2025 „ Jestem przedszkolakiem z pasją”

Zadania: Wykorzystanie różnorodnych możliwości i okazji do indywidualnej pracy z dziećmi.

2025/2026 „ Jestem sportowcem – sprawność ruchowa warunkiem wszechstronnego rozwoju dziecka”.